Reizēm tiek pieļautas kļūdas bērnu audzināšanā gan tāpēc, ka tas ir pirmais bērns, gan tāpēc, ka škiet mazais ir tik nevarīgs, ka vajag izdarīt visu viņa vietā. Taču patiesībā mazie ir spējīgāki un gudrāki nekā vecāki domā.
4 bērnu mamma ir apkopojusi 5 lietas, ko vecāki domā, ka bērns var vai nevar izdarīt, taču patiesībā tā nav. Varbūt kādam noderēs!
5 lietas, ko vecāki domā bērns var izdarīt (taču patiesībā nevar)
1. Bērns nevar kontrolēt savas emocijas
Bērni mācās, kā tikt galā ar savām emocijām. Viņi nespēj aizturēt asaras, dusmas, viņi nespēj aizsegt muti, kad gribas kliegt. Viņi ir mazi, viņi mācās. Jā, viņiem būs dusmu lēkmes! Ja katru dienu gribēsi redzēt bērnu sēžam rātni un rāmi, tad vienmēr jutīsies kā zaudētājs (-a).
2. Bērns nevar sakārtot savu dienas ritmu un ieradumus
Mazuļi un bērni ar laiku pielāgosies un atradīs veidu, kā viņi tiks galā ar dienas ritmu un uzdevumiem. Vecāku uzdevums ir nodrošināt bērnam visu, kas viņam nepieciešams un tieši tad, kad nepieciešams – ēšana, gulēšana, pastaigas, samīļošanās.
3. Bērns nevar saprast, kas viņam ir vislabākais
Bērni gluži vienkārši nezina, kas viņiem ir vislabākais. Viņi zina, ko viņi vēlas un kas viņiem patīk. Bet tā kā viņi turpina attīstīties un pieaugt, viņi nesaprot ilgtermiņa sekas. 3 brauniji dienā. Nekādi sīkie mājas darbi. Skatīties televizoru 5 stundas no vietas. Noslēpt visas rotaļlietas, nekādas dalīšanās. Ja bērnam dod lielu brīvību, izvēloties, ko viņš vēlas darīt, mazais neizvēlēsies vislabāko, kas viņam vajadzīgs.
4. Bērns nevar nolasīt vecāku domas
Bērns nezina, ka nevar zīmēt ar krītiņiem uz grīdas, ja tas iepriekš nav pateikts. Viņi nezina, ka durvju aizciršana ir bīstama. Viņi nesaprot, ka spēlēšanās bez drēbēm, ja ārā ir mīnus 40 grādi, ir slikta ideja. Mums ir jārunā ar bērnu, jāskaidro, jāmāca. Tas ir veids, kā viņi mācās, uzņem informāciju un savieno punktiņus, lai veidotos zīmējums. Mēs negaidām no viņiem, ka kaut kas ir pats par sevi saprotams. Mēs viņus mācām.
5. Bērns nevar ātri kustēties
Jā, viņi būs ātri, spēlējot savu mīļāko rotaļu. Taču brīdī, kad steidzināsi viņu ātrāk uzvilkt kurpes, ātrāk aiztaisīt jaku, jo tu steidzies … viņš nebūt nebūs ātrs. Viņš būs neiedomājami lēns. Tas ir tikai tāpēc, ka viņiem nav laika koncepta. Mēs varam bērnam iemācīt pasteigties, taču patiesībā mums pašiem ir jāstrādā ar sava laika plānošanu.
5 lietas, ko vecāki domā bērns nevar izdarīt (taču patiesībā var)
1. Bērns var izklaidēt sevi
Bērniem ir jāspēlējas savā nodabā. Viņiem ir jāiemācās sevi izklaidēt. Ir atšķirība starp bērnu izklaidēšanu un bērnu spēlēšanos savā nodabā. Arī divgadīgs bērns ir spējīgs spēlēties savā nodabā pat vairāk nekā stundu. Spēja mazajam sevi nodarbināt izmainīs gan vecāku, gan bērna dzīvi.
2. Bērns var gulēt ilgi un labi
Gulēšana ir jūtīgs sarunu objekts. It sevišķi, ja miegs nav pietiekamā daudzumā. Tomēr miegs ir mūsu dzīves sastāvdaļa, tāpēc ar bērniem nav citādāk. Lai gan reizēm tā nešķiet, bērnam ir iespējams iemācīt gulēt garas stundas. Viņus pat var iemācīt gulēt diendusu vienā un tajā pašā laikā.
3. Bērns var sēdēt mierīgi un gaidīt
Pat ja jaunākie bērni nespēj ilgstoši sēdēt mierīgi, viņi ir spējīgi gaidīt. Vismaz dažas minūtes. Bērniem var iemācīt klusi sēdēt krēslā un palasīt grāmatu. To var praktizēt katru dienu un saukt par „kluso atpūtas laiku”. Viņi var čīkstēt un īdēt, un ik pa laikam jautāt, vai drīkst pārtraukt šo nodarbi, taču viņi var sēdēt klusi un mierīgi. Pirmie augļi tiks vērojami tad, ja nāksies būt sabiedriskā vietā, kur nedrīkst trokšņot.
4. Bērns var satīrīt pēc sevis
Lūdzu, lūdzu netērējiet savu laiku, lai savāktu pēc sava bērna! Mazie spēj sajaukt māju 45 sekundēs, tāpēc ir svarīgi iemācīt viņiem veikt mazus darbiņus, lai māja vienmēr būtu kaut nelielā kārtībā. Ja bērnam tiek iedotas precīzas instrukcijas, viņi spēj ar uzdoto tikt galā.
5. Bērns var tikt galā ar grūtiem uzdevumiem
Reizēm viss, kas nepieciešams, lai bērns tiktu galā ar grūtiem uzdevumiem, ir neliels iedrošinājums. Tad kurpju šņoru aizsiešana, smagāka priekšmeta pārvietošana no viena istabas stūra uz otru, drošības jostas aizsprādzēšana, izdosies! Nevajag iejaukties! Nevajag viņos iedvest šaubas! Iedrošini, taču uzstāj uz paša bērna piepūlēšanos! Tās ir pūles, kas aizved pie mērķa. Ja bērns to zinās, tad centīsies vēl cītīgāk.
Avots: amotherfarfromhome.com